چطور یک تانک نیتروژن مایع بخریم؟ | آذین تجهیز فروش تانک ازت MVE و YDS

رفرکتومتر یا رفراکتومتر چیست؟ | آذین تجهیز نمایندگی واردات لوازم آزمایشگاهی
فروردین ۸, ۱۳۹۶
میکروسکوپ
اهمیت و کاربرد میکروسکوپ در چیست؟ | آذین تجهیز فروش انواع میکروسکوپ
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶
نمایش همه

چطور یک تانک نیتروژن مایع بخریم؟ | آذین تجهیز فروش تانک ازت MVE و YDS

تانک ازت

سایز تانک ازت
آیا می خواهید یک تانک ازت بخرید؟ اولین چیزی که شما نیاز دارید انجام بدهید، تخمین زدن سایز یا اندازه تانک ازتی هست که برای نیاز شما مناسب می باشد؟ تانک های ازت مایع در احجام مختلف در بازار یافت می شوند، از کوچکترین آنها که 500 میلی لیتر ازت نگهداری می کنند تا بزرگترین تانک که 300 لیتر ازت مایع ذخیره می نماید. بطور کلی، تانک های ازت بزرگتر قیمت بالاتری نیز دارند.
تانک های بزرگتر نه تنها نیتروژن مایع بیشتری نگهداری می نمایند بلکه آنها می توانند مواد بیشتری را که شما می خواهید ذخیره کنید، نگهداری نمایند و اغلب زمان مورد نیاز پر کردن مجدد آنها نیز طولانی تر است.

 

پزشکان زنان و پزشکان پوست و مو اکثرا تانک ازت با حجم های 6 و 10 لیتری را برای شارژ کردن مخازن کوچک کرایو اسپری، کرایو پوست و کرایو زنان استفاده می کنند. دامپزشکان و دامداران برای تلقیح مصنوعی و انتقال اسپرم، به خاطر راحتی حمل از تانک های ازت 3 و 6 لیتری و در مواردی 10 لیتری بهره می برند. از تانک های نیتروژن با حجم 35 لیتر با بالا به خاطر مشکل حمل و نقل فقط برای نگهداری نمونه ها و ازت در آزمایشگاه ها و مراکز مورد نیاز استفاده می کنند.

 

 

• قطر دهانه تانک ازت
پارامتر بعدی که شما باید به آن توجه کنید قطر دهانه تانک ازت می باشد. قطر دهانه تانک ازت با مدت زمان نگهداری ازت در داخل تانک رابطه عکس دارد. هرچقدر قطر دهانه تانک ازت بزرگتر باشد مدت نگهداری ازت مایع در داخل تانک کمتر و زمان مورد نیاز برای پر کردن مجدد تانک ازت، کوتاهتر می شود. انتخاب قطر دهانه مخزن نیتروژن مایع بسته به نوع و اندازه نمونه ای است که شما می خواهید در داخل تانک ذخیره نمایید. همچنین کاربرد مورد انتظار از تانک ازت هست.
اگر تانک ازت را صرفا برای نگهداری ازت مایع به مدت طولانی تر می خواهید و نیاز به برداشت نیتروژن از تانک یا قرار دادن نمونه در داخل آن ندارید، توصیه می شود تانک های ازت با دهانه کوچکتر معمولا دهانه 5 سانتیمتری و بدون کنیستر ( ملاقه ) خریداری نمایید.

 

تانک ازت
ملاقه یا کنیستر
رک یا باکس
ملاقه یا کنیستر
رک یا باکس

در تصاویر فوق می توانید تانک ازت، رک یا باکس و ملاقه یا کنیستر را مشاهده نمایید

 

اگر شما می خواهید داخل تانک ازت نمونه قرار داده و از آن نگهداری نمایید یا شما می خواهید بصورت متداول از نیتروژن مایع موجود داخل تانک برداشت نمایید توصیه می شود به موارد ذیل توجه نموده سپس اقدام به خرید تانک ازت نمایید:
– اگر نمونه شما بصورت ویال می باشد و می خواهید نمونه های ویال را نگهداری نمایید توصیه می گردد از تانک های ازت رک خور که ملاقه آنها به شکل مکعب با تقسیم بندی 5*5 ( 25 خانه )، شماره گذاری شده و در چند طبقه ( معمولا 6 یا 7 طبقه ) می باشند، استفاده نمایید. این تانک ها غالبا در حجم های 20، 35 و 47 لیتری در بازار موجود بوده و به اسم تانک های رک خور معروف می باشند. در داخل این تانک ها حدود 900 نمونه ویال می توان ذخیره کرد.
– اگر نمونه شما بصورت ویال نمی باشد، در اینصورت براساس قطر بزرگترین نمونه ای که می خواهید داخل تانک نگهداری نمایید می توانید قطر دهانه مناسب تانک ازت تون رو انتخاب نمایید. به اینکه نیز توجه نمایید که قطر دهانه تانک ازت شما حداقل 2 واحد از بزرگترین قطر نمونه شما بزرگتر باشد تا بتوانید نمونه خود را راحتتر داخل تانک قرار داده و دوباره از آن خارج کنید. همچنین شکل هندسی نمونه شما نیز تاثیر بسزایی در انتخاب قطر دهانه تانک ازت دارد.
شرکت تجهیزات آزمایشگاهی آذین نماینده فروش و توزیع کمپانی های مختلف تولید کننده تانک ازت مایع می باشد. کمپانی های MVE آمریکا ، TAYLOR WHARTON آمریکا ، STATE BOURNE انگلیس، CRYODIFFUSION فرانسه، ATOCEL اتریش، SJ CRYO چین، GOLDEN FONIX چین و YDS چین از مهمترین کمپانی هایی در سراسر جهان هستند که این شرکت نماینده توزیع و فروش تانک های ازت آنها در ایران می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است